Okey Oyunu Sirdas

Okey oyunu günümüzden çok öncelere dayanan ve günümüzde sıkça oynanan oyunların başında gelmektedir. Okey oyununu Türkiye’de genç yaşlı herkesim oynamaktadır. Ülkemizin her tarafında oynanan okey oyunu özellikle de kahvelerde en çok oynanan oyundur açıkçası. Arkadaşlar arasında keyifli vakit geçirmek amacıyla en fazla dört kişi ile oynanan ancak bazı durumlarda üç kişinin katılımıyla da oynanabilen oyundur okey.

Boş vakitlerinizi arkadaşlarınızla değerlendirmekten keyif duyuyorsanız evde ya da size uygun herhangi bir kafede bu oyunu oynayabilirsiniz. Okey oyunu aynı zamanda zekâ isteyen bir oyundur. Bu oyun sayesinde daha hızlı düşünmenize ve günlük hayatınızda alacağınız ani kararları daha tutarlı vermeze yardımcı olur.

Okey genellikle dört kişiyle oynanır.
verilen rakamları aynı renk olmak şartıyla sıralı bir şekilde dizerek ya da aynı rakamı farklı en az üç renk olmak kaydı ile yan yana dizildiğiniz zaman el sırası sizdeyken boşta kalan tek taşı dışarı atıldığın da kazanılan bir oyundur.  Her tur bir solundaki arkadaşından eline yarayan bir taş beklersiniz ya da ortadan alacağınız taşın elinize yaramasını umut ederek bir taş alırsınız.

Okey oyunu oynanması çok basit bir oyundur. Bu sayede herkesimin ilgi gösterdiği bu oyunu özellikle de ülkemizde oynamayan kişi sayısı çok azdır. Arkadaşlar içinde küçük iddialar ile oynandığında tadı bir nebze olsun daha artan ve arkadaşlar arasında küçük sürtüşmelerin geçtiği zekâ ve şans isteyen bir oyundur okey oyunu. OkeyBuL.Com

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply